Przed odpowiedzą na to pytanie należy zadać sobie jeszcze kilka dodatkowych pytań, między innymi, do czego mają nas przygotować owe korepetycje. Ponieważ inaczej wygląda pomoc w pisaniu pracy maturalnej, a inaczej przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego. Można też zdecydować się na korki indywidualne lub jeśli mamy inne potrzeby na korepetycje w grupie, a nawet pozaszkolne kursy doszkalające. Edukacja jednak, tym bardziej pozalekcyjna wymaga starannego przygotowania i odpowiedniego wyboru korepetytora, bowiem to dzięki niemu poziom naszej wiedzy w przyszłości doprowadzi nas do tego, że nasza praca maturalna będzie nas zadowalała. Jeśli już znamy swoje potrzeby, pozostaje nam tylko znaleźć dobre korepetycje. Najprościej je znaleźć w środkach masowego przekazu, ale to nie znaczy, że będą one najlepsze, choć to oczywiście tego nie wyklucza. Dobrym wyborem często są również korepetycje u nauczyciele, bowiem on najlepiej zna nasze braki. Korepetycje studenckie również cieszą się dużą popularnością, te jednak często nie odpowiadają naszemu grafikowi zajęć – trudno bowiem zgrać własny wolny czas z zapracowanym studentem, który często wyjeżdża do domu na weekend, wówczas kiedy my mamy wolny czas. Same szkoły często organizują kursy korepetycyjne w ramach zajęć pozalekcyjnych. Jednak dobre korepetycje powinny charakteryzować się dobrze dobranym, indywidualnym tokiem nauczania, dopasowanym do indywidualnych potrzeb i predyspozycji uczącego się. Jeśli na przykład potrzebna nam jest indywidualna nauka języka, dobrze jest poszukać korepetycji na uczelniach językowych, kiedy zaś potrzebne nam są korki z matmy najlepiej poszukać nauczyciela na uczelni technicznej. Ważnie jest to, żeby profil psychologiczny nauczyciela odpowiadał profilowi ucznia i jego potrzebom. Sesja korepetycyjna powinna być zatem odpowiednio dopasowana, a w tym zakresie powstały firmy zrzeszające korepetytorów, w których łatwo jest o odpowiedniego do swoich potrzeb nauczyciela. Tam nasze poszukiwania na pewno zostaną uwieńczone sukcesem.